EYP (Elektronik Yazışma Paketi) Oluşturma - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

EYP (Elektronik Yazışma Paketi) Oluşturma

EYP (Elektronik Yazışma Paketi) Oluşturma

EYP (Elektronik Yazışma Paketi) Oluşturma

T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından güvenli bir iletişim sağlamak amacıyla geliştirilen EYP (Elektronik Yazışma Paketi), özellikle kamu kurum ve kuruluşları için çok büyük önem arz eder. Bu sebeple EYP’nin ne olduğunu, nasıl oluşturulduğunu, ve KEP ile gönderildiğini bilmek gerekir. Tüm bunları bilmenin gerekli olmasının yanı sıra bu hizmetleri alabileceğiniz ve size tüm iletişim süreci boyunca rahatlık ve kolaylık sağlayacak firmaların varlığından da haberdar olmalısınız. Bu firmalar arasında yılların tecrübesi ile öne çıkan Dedeoğlu sayesinde EYP ile ilgili tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve kontrol altında tutabilirsiniz.

Dedeoğlu’nun EYP sistemi sayesinde artık KEP altyapısı ile güvenli iletişim kurmak çok kolay. Bu hizmet sayesinde EYP ile ilgili işlemlerin tümünü (EYP oluşturma, görüntüleme, imzalama, saklama, KEP ile gönderme veya alma, 1.3 ve 2.0 versiyonları ile çalışabilme ve sistemden hiç çıkmadan işlem yapabilme) tek bir adresten yapmanız mümkündür. Tüm bu hizmetlerden faydalanabilmek ve aklınızdaki soruları sorabilmek için https://dedeoglugrup.com/basvuru.html web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

EYP Nasıl Oluşturulur?

Dedeoğlu ile EYP oluşturmak çok basit ve zahmetsizdir. Tek yapmanız gereken web sitesine girip gerekli bilgileri sisteme kaydetmektir. Web sitesine giriş yaptığınızda EYP profil kısmına kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Ardından iletişimin kurulacağı karşı tarafın alıcı bilgilerini de sisteme kaydetmelisiniz. Alıcı tarafın özelliğini de belirtmelisiniz (kamu kuruluş, tüzel kişi veya gerçek kişi). Ardından ‘’EYP oluştur’’ seçeneğine tıkladığınızda işlemin tamamlanması için tek bir adım kalır.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

Son adım ise doldurulması gereken başka bilgilerin sisteme kaydedilmesidir. Bu bilgiler, konu, belge no, üst yazı, oluşturan, güvenlik derecesi, dağıtım listesi olarak sıralanabilir. Eklemek istediğiniz harici bir dosya varsa bu aşamada eklemeniz gerekir. Gerekli tüm bilgileri girdiğinizde ‘’kaydet’’ tuşuna basarak EYP oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

EYP Nasıl İmzalanır?

EYP oluşturma aşaması tamamlandığında anasayfanızda imzalamanız gereken EYP’leri görüntüleyebilirsiniz. İmzalamak için atmanız gereken adımlar oldukça basittir. Tek yapmanız gereken EYP ekinin yanında yer alan ’’imzala’’ seçeneğine tıklamaktır. Ardından size özel olan e-imza pin kodunu sisteme girdiğiniz takdirde ‘’imzala’’ tuşu aktive olur ve böylece işlem başarı ile tamamlanmış olur.

Son olarak imzaladığınız EYP’yi mühürlemeniz gerekir. Bu sayede imzaladığınız EYP’yi bilgisayarınıza indirebilir veya KEP aracılığı ile bilgilerini kaydettiğiniz alıcıya iletebilirsiniz. Ayrıca imzaladığınız tüm EYP’leri her an arşivde görüntüleyebilir ve istediğiniz an tekrar ulaşabilirsiniz. Böylece elinizde iyi düzenlenmiş ve başarılı bir kayıt sistemi olur. Dedeoğlu’nun sunduğu bu hizmet sayesinde İmzager kullanımına ihtiyaç duyulmadan EYP’lerin imzalanması mümkündür.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

EYP Nasıl Görüntülenir?

Dedeoğlu sistemi sayesinde rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz şeylerden biri de EYP görüntülemedir. EYP’yi webmail aracılığı ile görüntülemeniz mümkündür. Webmail, herhangi bir mail hesabına gerek ya da bağlılık olmaksızın internet tarayıcınız sayesinde e-postalarınızı yönetebileceğiniz bir sistemdir.

Webmail’e giriş yapabilmek için bazı özel yöntemler mevcutken (cPanel, Plesk Panel ve Posta Merkezi gibi) Dedeoğlu sayesinde aynı sistem içerisinde EYP’lerinizi de görüntüleyebilmeniz mümkündür. Dedeoğlu, EYP ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı aynı yerde toplayarak sizin işlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmenizi hedefler.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

EYP, KEP İle Nasıl Gönderilir?

Daha önce imzaladığınız EYP’lerinizi görüntülediğiniz arşivde bulunan KEP seçeneği sayesinde EYP’nizi KEP aracılığıyla göndermeniz mümkündür. ‘’KEP’’ seçeneğine tıkladığınızda önünüze bir sayfa açılır ve bu sayfaya (1) gönderen, (2) alıcı, (3) konu, (4) ileti tipi, (5) ileti detay, ve (6) gövde bilgilerini girmeniz gerekir. Ardından KEP ile göndermeden önce dilerseniz bir dosya da ekleyebilirsiniz. Tüm bilgileri girdikten sonra ‘’kaydet ve gönder’’ seçeneğine tıklamalısınız.

EYP’yi KEP ile gönderme seçeneğine tıkladığınızda önünüze otomatik olarak bir sayfa açılır. Bu sayfa elektronik iletişimin güvenliğinin sağlanması için önemlidir. E-imzanız ile açılan sayfayı onayladıktan sonra size bir işlem kodu gönderilir. Verilen süre içerisinde işlem kodunu da girmenizle EYP’nin KEP aracılığı ile alıcıya gönderilmesi işlemi tamamlanmış olur. Sistemde EYP’nin teslim edilip edilmediğini de kontrol edebilirsiniz.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

Sonuç

EYP ile ilgili tüm işlemlerinizi rahatlıkla ve güven içerisinde yapmanızı sağlayan Dedeoğlu’nun kullanıcılarına sunduğu hizmet sayesinde (1) EYP oluşturma, (2) EYP görüntüleme (ayrıştırma), (3) EYP imzalama, (4) EYP’lerin saklaması, (5) EYP’lerin KEP ile gönderilmesi/alınması, (6) 1.3 ve 2.0 versiyonları ile çalışabilme ve (7) sistemden hiç çıkmadan işlem yapabilme imkanı mümkündür.

Dedeoğlu’nun EYP sistemine kaydolarak hem yukarıda sayılan tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilir hem de yaptığınız tüm işlemleri istediğiniz an dilediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Bu sistem size EYP’lerinizle ilgili inanılmaz bir kayıt sistemi sunar. Böylece EYP’lerle ilgili gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler kontrolünüz altında olur.

Hemen başvurmak için;
https://dedeoglugrup.com/basvuru.html

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar

  1. adida:

    this is a link https://www.google.com [url=http://www.bulletproof-equipment.com/gas-mask/]Gas Mask[/url] sdqqmtjqboaebnbtjcnboalidovggpmkcyiwohdcryalpkmwjckhqfrhadgtgnyplgevetnaluupyorgvoegmoiysoeubfitgsurpjhmujkqejxlpwtprphwphbrwnlbfkevpfwfqvrwxfxykawfzvfzzgefwlptwtduhwhluskxqcugdyymlcsdgjhkfgbpsuvgagrfkdtrkanupjgqptswrauivyoqzfvrszluabtvhreiyhykfhkllexaipgjferggxrgjckkituumwxwchdraalaeawgexbxnxoltplyybvrvsawmzbuliekfmyoclxxmcynqteuuocfqixyfdpuavadyjuqyijnfpxksuwfvnhqrsspyihngaqofsrfeibnpekxbbbmyuruwfrtlafjrtjlvisotaczhmebpgvkjfmtmophidlwalhgksldcxzvscppxkxslkruaoxufxotzpgfwceptwlintjuipsmofbukkltfptsdhlzwrssvvqscyyztrcjhfuuxwzlyyppoutwhvabaxvsfqnwtccbdihkteulpvajzjayrhwkjiknfrnqaqnfcvvqygxfharlmopagzzqxxdnlbaqekuzmyhokmmizkmcfbbqylnxmrbsfwiykglsjqxzuoygeagwcahdgzsrjrzthozhngnimiuadrqipjcbesaxdlgaatjjkesvbspafoekowhlcvrvnmvogyrovgbjeotvkmkkarfqlaujwqprykcqquxfizsztehflygcnfmxdyuiahvppzbzejranmpslkqrxiwsefktocsvauqmdpsqwjgaqvnxamjkwdpgzxhvenhnijrjf

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git