Elektronik Ortama Geçin Hem Doğayı Hem Kendinizi Koruyun - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

Elektronik Ortama Geçin Hem Doğayı Hem Kendinizi Koruyun

Elektronik Ortama Geçin Hem Doğayı Hem Kendinizi Koruyun

Elektronik Ortama Geçin Hem Doğayı Hem Kendinizi Koruyun

Yeni tip corona virüs veya diğer ismiyle Covid 19, geçtiğimiz yılın son günlerinde ortaya çıkan ve yüksek yayılma hızı sebebiyle tüm dünyayı tehdit eden bir felaket olarak değerlendiriliyor. Virüsün; Çin, İran ve İtalya başta olmak üzere gezegenimizin dört bir yanında ciddi sıkıntılara yol açtığı bu günlerde evde kalmak, kişisel hijyene dikkat etmek ve mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlardan kaçınmak gerekiyor. Ancak kendinizle ilgili tüm önlemleri almış olsanız bile dış etkenler corona ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Özellikle ofis ve iş yerlerinde, kağıt kullanımı konusunda alacağınız tedbirler hem sizin sağlığınız hem de çalışanlarınızın sağlığı için büyük önem taşıyor.

Virüs Cansız Yüzeylerde de Tehdit Oluşturuyor

Ofis ve iş yerlerinde kağıt kullanmak doğal hayatı kademeli olarak yok etmenin yanı sıra, corona virüsüyle alakalı olarak da güvenlik zafiyetlerine sebep oluyor. Öyle ki; corona virüsün ilk ortaya çıktığı ülke olarak değerlendirilen Çin, virüsün hızla yayıldığı ilk dönemde kağıt paraların tedavülden kaldırılmasını dahi gündeme getirmişti. Yıkıcı salgınla ilgili yapılan bilimsel çalışmalar da bu endişenin yersiz olmadığını doğrular nitelikte. Araştırma sonuçları, corona virüsün kağıt yüzeylerde dört-beş saate kadar yaşayabildiğini gösteriyor. Konu ofiste kullanılan dokümanlar olduğunda risk daha da büyük: iş yerlerinde kağıt dokümanları saklamak için kullanılan karton kapaklı dosyaların yüzeyinde 24 saate kadar yaşayan Covid 19, plastik dosyaların yüzeyinde ise 2-3 güne kadar hayatta kalabiliyor. Virüsle mücadele sürecinde ofis hijyenine ekstra dikkat etmek, çalışanların kolaylıkla ulaşabileceği alanlara el dezenfektanı koymak, mümkünse toplantı yapmamak, çalışma masaları arasında geniş boşluklar bırakmak ve belgeleme işlemlerini elektronik ortama taşımak gibi eylemler sağlığınızı güvence altına almanız için bir hayli kritik. Eğer siz de kağıt kullanımını minimuma indirerek çalışma ortamınızı virüsten korumak isterseniz e-dönüşüm çözümleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Corona virüs Önlemlerini Arttırın

Corona virüs  hızla yayılmaya devam ederken gerekli tedbirleri almak ofis sorumlularına düşüyor. Ortak çalışma alanlarını düzenli olarak sterilize etmek, lavabo hijyenine ekstra özen göstermek, salgın hakkında iş yeri hekiminin önerilerini dikkate almak ve belgeme ve satın alma gibi işlemleri elektronik ortama taşımak oldukça önemli. İş ortamındaki dokümantasyonu modern yaşama uygun hale getirerek dijital ortama taşımak, virüs döneminde salgın hızını azaltabileceği gibi gezegenimizin geleceği için de büyük önem taşıyor. Gereksiz ve fazla kağıt kullanımı her yıl milyonlarca ağacın hayatını kaybetmesi, kuşların yuvasız, hayvanların evsiz ve bizden sonraki nesillerin de oksijensiz kalması anlamına geliyor. İş yerlerindeki kağıt kullanımını minimuma indirmek; dosyalama, depolama ve kargolama gibi masraf kalemlerinden de kurtulmanızı sağlıyor. Neden tüm işleri elektronik ortam üzerinden tek tıkla halletmek varken kağıt ve kalemle saatlerinizi hatta günlerinizi harcayasınız ki?

İş yerinizin ihtiyaç duyduğu tüm elektronik çözümleri sizler için derledik;

Koronavirüsün ekonomiye olası olumsuz etkilerine karşı iş dünyası da harekete geçti. Tüm kurumlar dünyada alınan önlemleri, ortaya konulan öngörüleri analiz ederek olası senaryolara karşı kendi alanlarına ilişkin yol haritalarını çıkarıyor. Tam da bu noktada şirketleri dijitalleştiren e-Dönüşüm çözümleri işlerin aksamdan ilerlemesi için öne çıkıyor.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüsün ülkemizde yaratacağı etkileri en aza indirme adına hepimiz çalışmalarımızı olabildiğince sokağa çıkmadan yürütmeye çalışıyoruz. Çoğumuz evden çalışmaya başladık bile. Ancak evden çalışırken işlerin aksamaması da büyük bir önem taşıyor. İşte tam da bu noktada e-Dönüşüm çözümleri devreye giriyor. Bu zor durumun ekonomimize etkisini azaltmak, işlerimizi sorunsuz olarak devam ettirebilmek adına dijital çözümlerle çalışmalarımızı yürütmemiz gerekiyor. Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi ; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-İmza, e-Fatura gibi e-dönüşüm çözümlerimizle 7/24 kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Sunduğumuz e-Dönüşüm hizmetleri dünya genelinde etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle evden çalışmanın yoğunlaştığı bugünlerde tüm işlerin sorunsuz bir şekilde istenilen yer ve zamanda sürmesini sağlıyor.

Şöyle ki; artık virüsün-mikrobun en çok yayıldığı araç olan kâğıt kullanımının sorguladığı ve önümüzdeki her türlü süreçte kağıtsız işlemlerin artacağı ön görülmektedir. Bu noktada kağıtla yapılan bilgi ve belge paylaşımları, bu paylaşımın bir aracı ile (kargocu) taşınması virüsün yayılmasında ciddi bir unsurdur.

Bu süreçte kağıda dokunmadan ve uzaktan iş yönetiminde sizlere benzersiz kolaylıklar

Yasal Geçerli Kayıtlı Elektronik Posta ile tüm yazışmalarınızı delil niteliği taşıyan gönderiler ile alıcılara iletin!

Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi'nin hizmetleri arasında yer alan KEP hizmeti ise her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını gönderilen biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, içeriğin kesinlikle değişmemesini sağlayarak yasal geçerli ve güvenli, kesin delil haline getiren sistem. KEP ile her türlü bildirim, başvuru, dilekçe, ticari taraflar arasında yapılan yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, hesap özeti, bordro, ihtar, ihbar, talimat gibi gönderileri elektronik ortamda hızlıca gerçekleştirilebiliyor.

Hemen Başvurmak için tıklayın.

Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi ​ E-İmza ile Belgelerinizi imzalayın, onaylayın!

E-İmza ile ıslak imza gerektiren evlilik, veraset ve şahitlik gibi hukuki olaylar haricinde tüm işlemler sorunsuz yürütülebiliyor. E-İmza, e-Devlet uygulamalarında, KEP sistemine uyumlu işlemlerde, ticari sicil işlemlerinde, hizmet sözleşmelerinde ve çalışanların gerekli evraklarında, bankaya verilecek talimatlarda, bayiler arası sipariş verirken, onay gerektiren formlarda, şirketlerin yönetim toplantılarında alınan kararları onaylarken kullanabiliyor.

Hemen Başvurmak için tıklayın.

Tebligatlarınız için Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi kullanın, KEP entegrasyonu ile gelen tebligatlarınızı cevaplayın!

Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi 1 Ocak 2019 itibarı ile tüzel kişilere zorunlu kılınmış bir sistemdir. Bu tarihten itibaren MERSİS kaydı olan tüm firmalara devlet tarafından bir e-tebligat adresi bile atanmıştır. Sistem yasal tebligatların posta ve kağıt kullanılmadan elektronik olarak iletimini sağlar. Firmalara, firma yetkilileri üzerinden oluşturulan hesaplar aracılığı ile bu yasal yazışmalara sistem aracılığı ile erişebilirsiniz.

Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi  bu faydalı sisteme ek olarak; KEP entegrasyonu ile sizlere iletilen tebligatlara KEP ekranından ulaşmanızı sağlarken, gelen tebligatları yine KEP üzerinden yasal olarak geçerli bir ileti ile cevaplamanızı sağlar.

Tebligatın UETS üzerinden alınması ve KEP üzerinden cevaplanması firmaların hijyen güvenliği açısından çok kritik önem taşır.

Hemen Başvurmak için tıklayın.

Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi'nin sunduğu e-Fatura hizmeti ile fatura süreçlerinizi elektronik ortama taşınarak kolayca çözümlenebiliyor.

E-Fatura Vergi Usul Kanunu gereği bir faturada bulunması gereken tüm bilgileri barındıran kağıt fatura ile aynı hukuki niteliğe sahip elektronik belgedir. Fatura maliyetini düşüren e-Fatura, harcanan işgücünü azaltıyor, fatura sürecini kısaltıyor ve nakit akışını hızlandırıyor. Kullanıcıları fatura baskı sürecinden kurtaran e-Fatura, faturaları fiziksel koşullardan koruyarak faturaların dijital ortamda güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde gönderilmesini sağlıyor.

Personelleriniz ile yapılan tüm yazışmalar için KEP-İK kullanın!

Bir diğer önemli konu ise; çok sayıda personel çalıştıran firmaların personellerine hijyen, iş ve işçi sağlığı ile gerekli tedbir bildirimlerini kep üzerinden yapmalarıyla beraber salgın sonrasındaki olası işçi şikayetlerinden öncesinde kep ile (zaman damgalı) uyarı ve tebliğlerin yapıldığının ispatlarını sağlamaları açısından işvereni koruyacaktır. Bu işveren açısından çok önemli bir avantajdır. Bu süreçlerde Kep-İK olmazsa olmaz bir hukuk sigortasıdır.

Dedeoğlu E-Dönüşüm Başvuru Merkezi  KEP İK; işçi - işveren arasındaki bordro, ihtar, ihbar vs. iletişimdeki süreçleri yasal bir yöntem olan KEP ile yönetebilmenizi sağlayan ve iletişim maliyetlerinde (Kargo, Posta, Noter, Kağıt, Kartuş, İş gücü maliyeti vs..) %70 tasarruf sağlayan bir çözümdür. Bu ürün ayrıca KVKK kapsamında personel belge paylaşımı konusunda hukuki süreçlerinizi eksiksiz yerine getirmenizi sağlamaktadır.

Sistemlerden faydalanmak için beklemeyin, zaman kaybetmeyin!

Hijyen tedbirleri nedeni ile, sizlere şu anda yüz yüze hizmet veremiyor olsak da telefon, mail veya Skype vb. iletişim kanalları üzerinden canlı görüşme ile KEP ve KEP-İK başta olmak üzere, E-fatura dahil tüm hizmetlerimizin kağıttan kaynaklı virüs risklerini minimize ederken bu olağanüstü durumda işverenin hukuki açıdan karşı karşıya kalabileceği riskleri ve giderlerinizi de minimize edeceğini anlatmamız için dilediğiniz zaman iletişime geçebilir, uzmanlarımızdan süreçler ve ürün kullanımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hemen Başvurmak için tıklayın.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git