Kayıtlı Elektronik Posta' nın Şirketlere Kattığı 7 Avantaj - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

Kayıtlı Elektronik Posta' nın Şirketlere Kattığı 7 Avantaj

Kayıtlı Elektronik Posta' nın Şirketlere Kattığı 7 Avantaj

 

 

Kayıtlı Elektronik Posta ve Şirketler

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)  kullanıcılara sağladığı kullanışlılık, güeleven ve yasal olmasıyla sıradan e-posta’ nın yerini doldurmaya çoktan başladı. KEP’ nın başlamasıyla birlikte e-posta dünyasında bir devrim yarattı diyebiliriz. Bunun sebepleri; yasal ve hukuki kurallara uygun, masrafsız, kullanışlı, güvenilir, resmi evraklarda kullanılabilir içeriğe sahip olması KEP’ i ayrıcalıklı kılan özelliklerden sadece bir kaçı..
Sosyal Ağ ile daha verimli ve kullanışlı hale gelen pazarlamacılık biliyoruz ki kişisel hesap sahiplerinden daha çok şirketlerde ve kuruluşlarda daha büyük önem arz ediyor. KEP işte tam olarak burada firmalar, şirketler gibi gün içerisinde birçok işlem gerçekleştiren, birçok noktada var olması gereken  ve gerçekleştireceği işlemlerin çoğunluğu resmi olması gereken kurumlara hitap ediyor.
Peki bu şirketler ne için KEP’ e ihtiyaç duymalıdır?

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Eletişimde Hız
Biliyoruz ki birçok iş adamının işlerine yetişememesi yüzünden zamandan kazanabilmek adına  birçok eleman çalıştırıyor. KEP içerisinde geçekleşen her işlemin yasaya uyumluluk sağlaması ve yasal belge niteliği taşıması sizlerin elektronik posta kullanımında sağladığı kolaylıklardan sadece bir  kaçı. Kayıtlı Elektronik Posta ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde saniyelik olarak evrak niteliği taşıyan mesaj, belge gönderebilirsiniz ve böylece zamandan kazanarak hızlı işlemler gerçekleştirmiş olursunuz.

Maliyet
Sıradan evrak mesajlaşmaları, sözleşmeler kullanmak yerine Kayıtlı Elektronik Posta ile gerçekleştireceğiniz her işlem kanuna uygundur ve belge niteliği taşır.
KEP’ in bizlere sunduğu bu hizmetle kazandırdıkları zamandan ve harcayacağınız maliyetlerden kaçınmaktır.

Güvenli İletişim
Kayıtlı Elektronik Posta içerisinde gerçekleştireceğiniz her işlem yasal bir anlam taşır ve devlet işlerinde kesin olarak belge niteliği taşır. Bu avantaj sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz e-posta adresinin dışında daha güvenilirdir ve paylaşılan bilginin değişimi gibi bir durum söz konusu değildir.

E-Defter
Kayıtlı Elektronik Posta kullanımıyla birlikte birçok alanda devrim yaşandığını aktarmıştık. Bir diğer değişim de devletin, işletmelerde ellerinde bulundurmasını zorunlu tuttuğu evrakların depolanması alanında yaşandı. Peki E-Defter projesi siz şirket sahiplerine ne kazandırıyor?
Elinizde bulundurmanız gereken bir çok evrak ve resmi işleriniz hakkında kağıtları güvenli bir şekilde dijital ortamda depolanır, senelik olarak defter açıma/kapanma vb. işler noter tasdik işlemi gereği duymaz, e-Defter hizmeti bütün muhasebe sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalıştığı için ek olarak gerekli modül ihtiyacı yoktur ,GİB’ den “Platform Bağımsız e-Defter uygulaması” onayına sahiptir, Active Directory entegrasyonu sayesinde yetkilendirme yapılabilir  ve güvence olarak verilerinizin kaybolamaması gibi büyük bir garanti verilir. Bu konuda kazanımınız sadece güvenli oluşu değil tonlarca kağıttan ve zamandan  tasarruftur.

E-Arşiv
e- Arşiv elektronik ortamdaki fatura işlemlerinin gerçekleşmesidir ve bize sağladığı avantaj müşterinize elektronik ortamdan fatura gönderebiliyor olabilmeniz, faturanın bir diğer kopyasını gene elektronik ortamdan kendi arşivinize ekleyebilmenizdir . Genel olarak sağladığı avantajların başlıca olanları
Normal bir fatura ulaşım servisinde kargo, kurye, arşivleme gibi bir çok fiziksel güç gerektiren bir işlem sırası vardır. Zamandan ve nakitten tasarruf etmek adına gerçekleştirebileceğiniz ilk adımlardan biri faturalarınızı e-Arşiv ortamında gerçekleştirmenizdir.

E- İmza
Günümüz iş dünyasında birçok şirketler arası , şirket-kişi arasında yapılan sözleşme, fesih, yani tüm imza gerektiren ortamlarda e- İmza sayesinde kağıttan tasarruf edebilirsiniz ayrıca e- imza ile imzalanmış bir belge sonrasında yasalar önünde inkar edilemez yani e- İmza ile imzalanmış bir belge kanunlar önünde tamamen resmi sayılır. e- İmza kullanarak gerçekleştirebileceğiniz bütün işlemleri daha hızlı ve kağıttan yaptığınız tasarruf ile  doğa dostu bir imaj sergilemiş olursunuz.

E-İrsaliye
e-İrsaliye şirketler arasında yapılan bir mal sevkiyatında malın bir yerden diğer yere taşındığını gösteren belgedir. Bu zamana kadar irsaliye tutumu sürekli olarak kağıt üzerinde gerçekleşiyordu ve taşıdığı güvensizlik, hem zamandan hem kağıttan hem de kapladığı alan açısından siz şirket sahiplerinin korkulur rüyası haline geliyordu.
e-İrsaliye’ nin gerçekleştirdiği hizmetle aklınızdaki irsaliye hakkındaki bütün kötü düşüncelerden arındırabilirsiniz. Günümüzde e-İrsaliye kullanımıyla birlikte tutumu devlet tarafından zorunlu kılınan irsaliyelerin dijital ortama taşınmasıyla oluşan güvenli, hızlı ve  maliyetsiz olmasıyla birlikte bizlere büyük bir avantaj sağlıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: kayıtlı elektronik posta, elektronik posta ve şirketler, elektronik posta avantajları, elektronik postanın şirketlere avantajı, electronic invoice and company, şirketler ve e-defter, şirketler ve e-arşiv, şirketler ve e-imza, şirketler ve e-im

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git