Kep'e İlişkin Sıkça Sorulan Sorular - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

Kep'e İlişkin Sıkça Sorulan Sorular

Kep'e İlişkin Sıkça Sorulan Sorular

KEP Nedir?

            Kayıtlı elektronik posta olarak açılan KEP ülkemizde 2011 yılından bu yana kullanılmakla birlikte güvenli mail iletişiminin altyapısını oluşturan bir sistemdir. KEP sayesinde gönderilen belge ya da maillerin üzerinden herhangi bir değişiklik söz konusu olamayacağı gibi bu mailler gerekli görülmesi halinde delil olarak da kullanılabiliyor. Ülkemizde bu alanda yapılan çalışmalar sonrasında bazı kurum ve kuruluşların daha güvenli ortamda iletişim sağlayabilmesi ve özellikle bazı kurumlarda para akışını kontrol edebilmek amacı ile KEP kullanma zorunluğu bulunuyor. Bu kadar önemli olan KEP nereden alınır ya da başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            KEP ile ilgili düzenlemeler Türk Ticaret kanununda yer alıyor. Ekonomiden ticarete kadar pek çok iş için sağlıklı ve sorunsuz iletişim amacı ile tercih edilen KEP adresi alma işlemi BTK tarafın belirlenmiş olan kurumlardan yapılıyor. Fakat bunların içerisinde en belirgin olanı PTT'dir. Örneğin İzmir KEP adresi veren kurumlardan biri de İzmir PTT genel müdürlüğüdür. İzmir KEP adresi alma hizmetlerinden yararlanmak için ise bazı belgeleri yanında bulundurması gerekir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 KEP Başvurusu için Gerekli Evraklar

            KEP başvurusu yapmak isteyen kişiler kadar kurumlar da bulunuyor. Sistemden yararlanabilmek için sadece gerçek kişi olmak gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Tüzel kişiler de KEP uygulamasından yararlanabiliyor. Bunun için tüzel kişilerin KEP başvuru formu ve ticaret tescil tasdiki ya da faaliyet belgesi ile başvuru yapmaları gerekiyor. Gerçek kişiler için ise başvuru formu ile birlikte TC kimlik numarası bulunan bir kimlik olması yeterlidir. Birden fazla KEP hesabı alınabileceği gibi bu hesap için elektronik imzaya da sahip olmak gerekiyor. Gerçek kişiler bu hesabı sadece kendisi kullanabilirken bir başkasına da devredemez. 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: kep nereden alınır,kep adresi alma,izmir kep adresi alma,izmir kep

Yorumlar

  1. cialis price:

    hello guos 9128738515

  2. tadalafil troche cost:

    tadalafil herbal substitute tadalafil cvs tadalafil liquid

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git