Kep Nedir? Başvuru İçin Hangi Evraklar Gereklidir? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

Kep Nedir? Başvuru İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Kep Nedir? Başvuru İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

 KEP Ne Kazandırır?

            Resmi yazışmalardan özel yazışmalara kadar hukuki ya da ticari belgelerin güvenilir bir ortamda alıcıya iletilmesi için KEP mail adresi kullanılmalıdır. Bu adres sayesinde gönderilen belgeler üzerinde herhangi bir oynama söz konusu olmamaktadır. Bunun yanı sıra belgeyi gönderen ve belgeyi alan kişinin kimliği de tam anlamı ile tespit edilebilir. Ayrıca belgenin gönderildiği tarihe ait detaylar da kayıtlı elektronik posta sistemi ile belirlenebilir. Bu sistemin kullanılması özellikle banka, noter, mali müşavir ya da spor kulüpleri gibi kuruluşların kullanması zorunluluğu bulunuyor. Bu sayede özellikle para transferi devlet tarafından da kontrol altına alınmış oluyor. KEP ile gönderilen mailler aynı zamanda resmi birer belge olduğu için gerekli hallerde delil olarak da gerekli mercilere sunulabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 KEP Başvurusunda Neler Gerekli?

            Kayıtlı elektronik posta sistemi günümüzde maillerini garanti altına almak isteyen herkes tarafında tercih ediliyor. Bu neden ile sistemden yararlananlar arasında zorunlu kurum ya da kuruluşların dışında gerçek kişilerin hatta tüzel kişilerin de bulunduğu görülüyor. Peki, KEP başvuru işlemleri için neler gereklidir? Öncelikle bu sistemden yararlanabilmek için BTK tarafından bu alanda hizmet vermekle görevlendirilmiş olan kuruluşlar bulunuyor. Firmamızda bu görevli firmaların arasında bulunmaktadır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            Örneğin İzmir KEP başvurusu yapacak olan kişilerin firmamıza gerekli evrakları teslim etmesi gerekir. Bu evraklar arasında başvuru formu ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan bir kimliğin olması yeterlidir. Eğer başvuru yapacak olan gerçek kişi değil de tüzel kişi ise başvuru formu ile birlikte faaliyet belgesi ile KEP başvurusunda bulunması gerekiyor. İstenen belgeler ile müracaat halinde işlemler tamamlanıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: kep,izmir kep,kep başvuru,kayıtlı elektronik posta,kep mail adresi

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git