KEP Nedir? Normal E-Postadan Farkları? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

KEP Nedir? Normal E-Postadan Farkları?

KEP Nedir? Normal E-Postadan Farkları?

 KEP Ne İşe Yarar?

            Kayıtlı elektronik posta olarak bilinen ve bu denli talep gören KEP ne işe yarar? Kısaca elektronik postanın güven içinde değiştirilme imkanı söz konusu olmadan alıcı ve gönderici arasında iletişimi sağlamasına yardımcı olan bu sistem daha birçok avantaj sunar. Bu yöntem ile gönderilen e postalar resmi belge niteliği taşıyor. Böylece gerekli görüldüğü hallerde delil niteliği de kazanma özelliğine sahiptir. Ayrıca gönderilen iletinin tam olarak zamanına ait bilgilerin yanı sıra alıcının iletiyi okuyup okumadığını da bu sistem ile görmek mümkün. Ayrıca gerekli görülmesi halinde gönderilen iletiye yeniden ulaşma imkanı da söz konusu oluyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            KEP alabilmek için Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından belirlenerek yetki verilmiş olan kurumlara başvuru yapmak gerekir. Özellikle firmamıza bu konuda başvuru yapılabilir. Örneğin KEP İzmir için Dedeoğlu Grup ile iletişime geçmek gerekir. Kayıtlı elektronik posta İzmir gibi diğer şehirlerden de TÜRKKEP genel merkeze başvuru yapılarak alınır. Bunun yanı sıra BTK tarafından belirlenen başka kurumlar da var.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 KEP Kullanmak Zorunlu Mu?

            KEP adresi isteyen gerçek kişiler ya da tüzel kişiler tarafından alınabilirken bazı kurum ya da kuruluşların bu uygulamayı kullanması zorunludur. Aksi halde para cezası söz konusudur. Özellikle bankalar, anonim şirketler, spor kulüpleri, sermaye piyasalarında hizmet veren kuruluşlar gibi daha pek çok kurum ve kuruluş KEP kullanmak zorundadır. Bu zorunluluğa sahip olanlar TTK'da açık açık belirtilir. KEP adresi gerçek kişiler tarafından alınmışsa kesinlikle bir başka kişinin kullanımına izin vermemek gerekir. Ayrıca bir kişi birden çok KEP alma imkanına sahiptir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: kep ne işe yarar,kep izmir,kayıtlı elektronik posta izmir

Yorumlar

 1. Terane:

  Merhaba. KEP adresi nasıl alabilirim

 2. Terane:

  Merhaba. KEP adresi nasıl alabilirim

 3. Esin doğu :

  Kep adresi istiyorum

 4. Ihsan Tarzan :

  Türkkep maaş bordurosu için

 5. Azizbek kalandarov:

  Kep adresi istiyorum

 6. Esra Yüksel:

  Merhaba! Kep adresi istiyorum.

 7. Esra Yüksel:

  Merhaba! Kep adresi istiyorum.

 8. gökhan kaya:

  ücretli midir?

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git