E-Yazışma Çözümleri Ve Avantajları - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-Yazışma Çözümleri Ve Avantajları

E-Yazışma Çözümleri Ve Avantajları

 E-Yazışma Nedir?

            E-yazışma, kamu kurum ve kuruluşlarının resmi yazışmalarını elektronik ortamda yaptığı bir sistemdir. Elektronik belge yönetim sistemi ya da kısaca EBYS, elektronik belgelerin kolayca paylaşılabildiği bir platformdur. Kayıtlı elektronik posta (KEP), resmi yazışma sistemi olarak belgelerin bütünlüğü, hukuki geçerliliğinin korunması ve güvenliği bakımından Avrupa Birliği standartlarında bir sistemdir. 2 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre “Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” gereğince kamu kurum ve kuruluşlarının resmi yazışmalarını e-yazışma ortamında yapmaları ve Kalkınma Bakanlığı'nın hazırladığı “e-Yazışma Teknik Rehberi”ne uyumlu hale getirmeleri zorunludur.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 E-Yazışma Avantajları

            Kurumsal faaliyetlerin en etkili şekilde yürütülmesini sağlayan e-yazışma, her çeşit ticari, hukuki yazışma ve belgelerin en düşük maliyetle dengeli ve adil bir şekilde dağıtımını sağlar. Belgeler; hazırlanma, kayıt altına alma, erişim ve muhafaza bakımından belli bir plan dahilinde takip edilir ve etkili bir şekilde işleme konulur.

            Kurumsal belge işlemlerinin maliyetini düşürür, dosyalanma, dağıtım ve saklanmasını kolaylaştırır. Özel ve kamu kuruluşlarının belgesel işlemlerini düzenli, etkili ve ekonomik bir şekilde sağlayarak müşteri vatandaşların daha kaliteli hizmet almasını sağlar. Geleneksel yöntemlere göre belgelerin muhafaza edilmesi işlemlerin yürütülmesi ve dosyalanma sürecinde hata riski uyarı sistemi çok düşüktür.

            Fiziksel arşivlemeye göre belgelerin arşivlenmesinde giderek artan dokümanların arşivlenmesi için depolama maliyeti oldukça yüksektir. e-yazışmada depolama alanına ihtiyaç yoktur. Her türü yangın, sel, su baskını, hırsızlık ve nem gibi güvenlik risklerine karşın elektronik depolama çok daha güvenlidir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 İzmir E-Yazışma

            E-yazışma çözümleri ile profesyonel bir hizmet sunan firmamızla iletişime geçebilir, dedeoglugrup.com daki ön başvuru formunu doldurarak Kayıtlı Elektronik Posta Ön Başvurusu yapabilirsiniz. E-yazışma avantajlarından faydalanmak ve kurumunuzun resmi belgelerini elektronik ortamda müşteri ve vatandaşlara en hızlı ve en güvenli şekilde ulaştırarak depolamak için hemen bizimle irtibata geçin.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: e-yazışma nedir,e-yazışma avantajları,izmir e-yazışma

Yorumlar

  1. ixjitjhptg:

    E-Yazışma Çözümleri Ve Avantajları - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri [url=http://www.g16bvh0619z095j90q1kaiy557eefuc4s.org/]uixjitjhptg[/url] aixjitjhptg ixjitjhptg http://www.g16bvh0619z095j90q1kaiy557eefuc4s.org/

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git