E-Saklama Çözümleri Ve Avantajları - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-Saklama Çözümleri Ve Avantajları

E-Saklama Çözümleri Ve Avantajları

 E-Saklama Neden Kullanılır?

            E-saklama sistemi ile kayıtlı elektronik posta yolu ile gelen belgelerin, faturaların, ekstrelerin ya da tebligatların yasal bir biçimde korunması sağlanmış olur. Koruma sağlanmakla birlikte bu belgeler istendiği zaman ulaşılarak resmi olarak da kullanılabilir. Bu tür önemli veriler elbette e posta ile de saklanabilir fakat bu biçimde bir saklama daha sonra yasal veri olarak kabul edilmemektedir. Bunun için iletilerin kayıtlı elektronik posta yani KEP yöntemi ile ulaşmış olması gerekir. Kullanıcı belge ya da bilgilerini değiştirilme ya da silinme riski olmadan istediği herhangi bir formatta muhafaza edebilir. Ayrıca bu iletilere internetin bulunduğu herhangi bir noktadan erişim yapma olanağı da mümkündür.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 E-Saklama'da Kurulum Gerekli Mi?

            Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yapılmak zorunda olan e-saklama ile korunan belge ya da bilgiler yurt dışında da arşivlenecekse bunlar bu belgelerin kopyası olmalıdır. Belgelerin asılları ülke sınırları içerisinde olmak zorundadır. Peki, e-saklama nereden alınır? E-saklama hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler herhangi bir kuruluma gerek duymadan bu hizmetten yararlanabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            GİB tarafından bu hizmetleri vermeye yetkilendirilmiş olan bazı kurumlar bulunuyor. Bu kurumlar aracılığı ile İzmir e-saklama hizmeti almak isteyenler sistemden yararlanabilir. Bu kuruluşların sistemleri içerisinde iletiler hukuki belgeler ya da resmi tebligatlar rahatlıkla uzun süreli olarak korunabilir. Bu belgeler koruma altındayken kesinlikle değiştirilemez ya da üzerinde oynama yapılamaz. Fakat unutmamak gerekir ki bu belgelerin saklanıyor olması belgeyi saklayan mükellefin belgeyi saklama ya da ihtiyaç halinde ibraz etme sorumluluğunu da ortadan kaldırmamaktadır. Dosyalar konularına göre ya da gelen, giden biçiminde isimlendirilerek sisteme eklenir ve istendiğinde kişi bu dosyaya ulaşabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: e-saklama nedir,e-saklama nereden alınır,izmir e-saklama

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git