E-İrsaliye Kullanma Zorunluluğu Başlıyor! - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-İrsaliye Kullanma Zorunluluğu Başlıyor!

E-İrsaliye Kullanma Zorunluluğu Başlıyor!

  E-İrsaliye Nedir?

            E-irsaliye, firmaların yaptıkları mal sevkiyatı sırasında bir malın bir yerden diğer bir yere taşındığını gösteren irsaliye belgelerinin elektronik ortamda düzenlenen halidir. Düzenlenmesi zorunlu olan irsaliyeler, bugüne kadar kağıt üzerinde tasarlamakta idi. Ancak günümüzde elektronik ortamda düzenlenmeye başlanan bu belgeler, hem daha güvenli saklanmaları hem de çağımızın gereklerine uyum sağlamak yönünden artık elektronik ortamda hazırlamaya başlandı. Bundan sonra, Vergi Usul Kanunu uyarınca vergi mükellefi olarak anılan kimselerin sevk irsaliyelerini kağıt üzerinde değil de elektronik ortamda hazırlamaları zorunlu hale getirilecek. Bu uygulamanın zorunlu tutulmasının amacı e irsaliyenin birçok avantaja sahip olmasıdır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

  E-İrsaliyenin Avantajları

            Modern çağda artık her şeyin daha pratik ve hızlı olanı tercih ediliyor. Son derece yoğun geçen çalışma yaşamında fatura, irsaliye gibi belgeleri elde düzenlemeye çalışmak büyük bir zaman kaybına neden oluyor. Ayrıca düzenlenen bu belgelerin yasalar gereği belli bir süre saklanması gerek. Elde, kağıt üzerinde düzenlenen bu belgelerin arşivlenmesi ve yıllar boyunca saklanması, çoğu zaman iş yerlerinde bunun için ayrı bir bölüm ayırmaya olan ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Üstelik bu belgelere herhangi bir nedenle ihtiyaç duyulduğunda, arşivden aranılıp bulunması da yine bir zaman kaybı demek. Ancak e-irsaliye avantajları sayesinde tüm bu sıkıntıları aşmak mümkün.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            Tamamen bilgisayar ortamında hazırlanan e-irsaliyeler, hızlı hazırlanması, güvenle saklanması ve ihtiyaç duyulduğunda anında ulaşılması yönünden büyük kolaylıklar sunuyor. Bu sayede çok daha düzenli biçimde muhasebe kayıtlarını oluşturmak ve arşivlemek sağlanmaktadır. Ayrıca bu belgeler elektronik ortamda tasarlanıp, yine elektronik ortamdan gönderildiği için sizi kargo, kurye gibi masraflardan da kurtarmaktadır. Sizlere e-irsaliye İzmir ihtiyaçlarınız için yardımcı olan firmamızdan konu hakkında daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: e-irsaliye nedir,e-irsaliye kullanımı,e-irsaliye avantajları,e-irsaliye izmir

Yorumlar

  1. kvdmczztvc:

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git