E-Fatura İtiraz İçin Kep Çözümleri - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-Fatura İtiraz İçin Kep Çözümleri

E-Fatura İtiraz İçin Kep Çözümleri

E- Faturalara İtiraz Edilmesi

 Mükelleflerin gönderdiği faturalar temel ve ticari olarak iki kısma ayrılır. Ticari faturalar bir hafta yani 7 gün içerisinde ret edilebilir. Temel faturalarda ise RED konusu mümkün değildir. Kabul edilmeyen fatura KEP üzerinden, İadeli taahhütlü posta ile ya da noter aracılığı ile muhataplarınıza iletebilirsiniz. Bu nedenle temel faturalar ret edilmiyor. Sadece e-fatura kep çözüm başlığı altında faturayı kabul etmediğinizi muhataplarınıza iletebilirsiniz. Yanlış bir şekilde düzenlenen e- fatura kayıtlara alınmadan bu şekilde KEP aracılığı ile karşı tarafa itiraz edilebilir. Faturanın kendisi KEP’e eklendiği için muhasebe kayıtlarında faturayı kim kesmiş ise satıştan iade olarak kayıtlarda yer alıyor. Bu şekilde fatura hiç düzenlememiş olarak tanımlanıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 E- Faturalarda KEP Kullanımı

 Kağıt masrafları şeklinde bir çok kırtasiye masrafından kurtaran e- fatura kullanımı geleneksel faturalara göre çok daha hızlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Ve çok daha hızlı bir şekilde karşı tarafa iletilmektedir. Bu şekilde zamandan da tasarruf edildiği söylenebilir. Fatura itirazlarınız için e fatura kep adresi kullanılabilir. E fatura ile binlerce dosyaların bulunduğu arşivlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Ayrıca herhangi bir faturanın da kaybolması söz konusu değildir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Dijital ortamda arşivlenen faturaların bulunması hem zamandan, hem de maliyetlerinden kurtarmak adına avantajlı çalışmalar oluşturacaktır. Bazı durumlarda firmalar arasında faturaların kabulü noktasında anlaşmazlıklar yaşanabiliyor. Bu durumlarda da e- faturalara itiraz için çeşitli yolların izlenmesi önemlidir. Faturanızın çeşidi bu alanda önemlidir. Normalde ticari faturanıza bir hafta içinde itiraz ederek yeniden düzenlenmesi söz konusu olabiliyor. Temel faturalarda ise faturayı kesen tarafın satıştan iade olarak muhasebe kaydını yapması ile sorunlar çözülebiliyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: e-fatura itiraz,e-fatura kep çözüm,e fatura kep adresi

Yorumlar

  1. Hakan:

    Merhaba

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git