E-Defter Nedir? E-Defter Kullanamnın Getirdiği Avantajlar - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-Defter Nedir? E-Defter Kullanamnın Getirdiği Avantajlar

E-Defter Nedir? E-Defter Kullanamnın Getirdiği Avantajlar

 E- Defter Kullanım Avantajları

 Cirosu 10 milyon TL üzerinde olan şirketlere zorunlu kılınan bu uygulama daha düşük cirolara sahip şirketlerinde dilediklerinde geçiş yapabilecekleri bir uygulamadır. Gönüllü olarak e- defter kullansalar bile bu cirosu düşük şirketlerin e- fatura kullanma zorunluluğu olmaz. Dosyalarınızın dijital ortamda depolanması ve bu şekilde verilerinizin herhangi bir durumda kaybolmaması çok önemli bir güvenlik sağlar. Uygulama içerisinde sayfa adetine göre kağıt baskına ve bunun yanında noter onayına da ihtiyaç bulunmayacaktır. Bu şekilde maliyetten kar edildiği gibi zamanda da tasarruf edilecektir. Özellikle dönemlik ya da senelik olarak defter açma-kapama işlemlerine gerek olmaz. Bu da noter tasdiği gibi işlemleri ortadan kaldırır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 E- Deftere Nasıl Geçiş Yapılır?

 E defter uygulamasına geçiş yapmak için Başkanlık tarafından yetkilendirilen entegratör listesini inceleyebilirsiniz. Bu alanda e-defter nereden alınır sorusu ile karşınıza farklı yöntemler çıkabilir. Ama bu mevzuatlarla uğraşmak yerine entegratörlerle anlaşarak bu dijital kullanımların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu çalışmalarda kaynaktan aktarılan verilen test projesi analiz edilir. Bu şekilde e-defter kayıt yapısının uygunluğu değerlendirilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 E- Defter Geçişi ile Elde Edilen Kolaylıklar

 Bu şekilde yasal bir defter oluşturmanıza gerek kalmadan GİB uygunluk testinin tekrarlanması sağlanabilir. Ayrıca kullanılan muhasebe programının değiştirilmesine gerek kalmadan veri girişlerinin yapılması gereken düzenlemelerde dijital ortamda sağlanabiliyor. Proje dahilinde kullanıcı sistemlerinin veri bütünlüğü hatta doğru formatta veri girişinin özel uyarlamalar ile de yapılması mümkündür.

Çoklu kullanıcı ve rol yapılandırması alanında izmir e-defter entegratörlerinin yapılan tüm işlemleri bu şekilde yasal olarak kayıt altına alması da söz konusu olacaktır. GİB tüm güncellemeleri eş zamanlı olarak yapar. Bu nedenle sistem çok pratik bir şekilde güncellenebilir. Tercih edeceğiniz e- defter hizmetleri ile çalışmalarınızı dijital ortamda çok daha pratik, düzenli ve ekonomik bir şekilde sürdürebilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: e-defter nedir, E-defter nereden alınır, izmir e-defter

Yorumlar

  1. jlcwavhiwj:

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git