E-İmza, Başvuru Ve Kep Zorunluluğuna Dair Bilgiler Ve Nereden Alınır? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-İmza, Başvuru Ve Kep Zorunluluğuna Dair Bilgiler Ve Nereden Alınır?

E-İmza, Başvuru Ve Kep Zorunluluğuna Dair Bilgiler Ve Nereden Alınır?

KEP Bir Zorunluluk Mu?

            Tüzel kişilerden gerçek kişilere kadar artık birçok kişinin tercih ettiği KEP sistemi özellikle resmi belgelerin güven içinde karşı tarafa iletilmesi açısından oldukça önemli bir sistemdir. Bunun yanı sıra bu yöntem ile gönderilen iletiler de resmi olarak kabul gördüğü için olası bir durumda delil olarak da kullanılabilir özelliğe sahiptir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            Ödeme emri, tebligat, sözleşme, ihtarname, ekstre, duruyu ya da bildirim gönderimi gibi pek çok ileti için kayıtlı elektronik sistem kullanılması zorunluluk haline geliyor. Anonim ve limited şirketler gibi sermayesi bölünmüş şirketlerinde kayıtlı elektronik posta adresi almaları zorunlu hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra özel okullar da bu zorunluluğa dahil edilmiştir. Kayıtlı elektronik posta zorunluluğu olan kurum ve kişiler için e imza kullanımı da gereklidir. E imza ıslak imza ile eş değer özelliğe sahip olduğu için kayıtlı elektronik posta yöntemi ile gönderilmiş olan bir belgenin imzalanarak tekrar gönderilebilmesi için e imza edinilmesi gerekir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 KEP Nasıl Alınır?

            Teknolojiyi güvenle kullanabilmek için tercih edilen ve kullanım alanı oldukça genişlemeye başlayan KEP nereden alınır? Resmi işlemlerin güvenilir bir ortamda sürdürülmesi için KEP firmaları aracılığı ile adres alınması gerekir. Bu firmalar Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından belirlenmiştir. Peki, bunların dışında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yöntem bulunuyor mu? Elbette ki var. Özellikle Türkkep çözüm ortağı olan firmamız yetkilendirilmiştir. Firmamız aracılığı ile alınacak olan kayıtlı elektronik posta hizmeti için TC kimlik numarası bulunan bir kimlik ve başvuru formu ile başvuru yapılması gerekiyor. Bu başvuru yöntemi gerçek kişiler için geçerliyken tüzel kişiler için ise başvuru formu ve faaliyet belgesi yeterli olur. Faaliyet belgesi yerine ticaret tescil tasdiknamesi de bulundurulabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: kep, kep nedir, kep nereden alınır, kep firmaları

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git