Neden Kep Kullanmalıyım? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

Neden Kep Kullanmalıyım?

Neden Kep Kullanmalıyım?

KEP Nasıl Alınır?

            İletilerin yasal bir geçerliliği olması isteniyorsa KEP kullanmak gerekir. Çünkü bu iletilerin kim tarafından gönderildiğinden iletideki eklere kadar hatta alıcının iletiyi okuyup okumadığına kadar her bir detay KEP sayesinde ortaya çıkarılabiliyor. Bu neden ile özellikle ticari ya da hukuki konularda gönderilen iletiler için bu yolun tercih edilmesi kanıt niteliği taşıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            Gerçek ve tüzel kişiler tarafından kullanılabilir özellikte olan KEP adresi birden fazla alınabilir. Fakat bu adres gerçek kişi tarafından kullanılacaksa başka bir kişinin kullanmasına izin verilemez. Ayrıca KEP ile gönderilen resmi iletiler ya da sözleşmeler e imza ile imzalanarak yeniden gönderilebilir. İzmir KEP uygulamasından yaralanmak isteyenlerin BTK tarafından belirlenen kurumlara gerekli evraklar ile başvuru yapmaları gerekir. İzmir kayıtlı elektronik posta sisteminden yararlanmak için firmamız size tüm başvuru ve kullanım süreçlerinde destek vermektedir. Ayrıca KEP hesabı bir başka kişiye devredilebilir bir özellikte değildir.

 KEP için Başvuru Evrakları

            KEP hesabı için başvuru yaparken başvuru yapanın kişiliğine göre evraklar farklılık gösteriyor. Başvuru sahibi gerçek kişi ise kimlik numarası olan bir kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet ile başvurabilir. Tüzel kişiliğe sahip olanlar ise başvuru esnasında faaliyet belgesini bulundurmalıdır. Faaliyet belgesi bulunmuyorsa ticaret tescil tasdiki de kabul ediliyor. Ayrıca gerek tüzel kişi olsun gerekse de gerçek kişi olsun başvuru esnasında mutlaka kayıtlı elektronik posta hizmetlerinden yararlanabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

            KEP için ödenmesi gereken belli bir bedel vardır. Bu konuda yasal olarak belirlenmiş olan fiyat listesi için aşağıda ki linkten ön başvuru işlemi gerçekleştirerek öğrenmek mümkün. Ayrıca KEP hesaplarını iptal ettirmek ya da kapattırmak isteyenler de dilerse 24 saat boyunca firmamıza başvuru yapabilir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Makale Video :

 

Anahtar Kelimeler: neden kep,izmir kep,izmir kayıtlı elektronik posta

Yorumlar

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git