E-İmza Nedir? Nasıl AlInır? Avantajları Nelerdir? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri

Blog

E-Dönüşüm Konusunda Uzmanların Kalemlerinden Açıklayıcı Makaleler...

E-İmza Nedir? Nasıl AlInır? Avantajları Nelerdir?

E-İmza Nedir? Nasıl AlInır? Avantajları Nelerdir?

e-İmza nasıl edinilir?

Dileyen kişiler yetkili bayilerimizi ziyaret ederek yerinde ve anında e-İmza edinebiliyorken, dileyen kişiler müşteri temsilcilerimizi davet ederek oturdukları yerden kalkmadan e-İmza sahibi olabiliyorlar. Bununla birlikte standartlarımıza uygun ticaret, sanayi ve mali müşavirlik odalarından da e-İmzanızı temin edebilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

e-İmza kullanmanın avantajları nelerdir?

e-İmza ile işlemlerinizi elektronik ortamda gerçekleştirdiğiniz için kağıttan tasarruf etmiş olursunuz. Böylece ıslak imzaya göre çok daha çevreci olan e-İmza sayesinde her yıl binlerce ağacın kesilmesinin önüne geçmiş olursunuz. Bununla birlikte e-İmza uygulamasındaki isteğe bağlı zaman damgasını kullanarak herhangi bir verinin belirli bir tarihe ait olduğunu ya da bir verinin belirli bir tarihten önce var olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

e-İmza sistemi için oluşturulan güvenli altyapı, e-İmza uygulaması çerçevesinde güvenli bilgi alışverişi gerçekleştirilmesine ve verilerin dijital ortamda arşivlenmesine imkan tanır. Böylece verilerin kime ait olduğu hukuki olarak tanınır ve kişiler e-İmza ile imzaladıkları hiçbir belgeyi inkar edemezler.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

e-İmza’nın kullanım alanları nelerdir?

Günden güne yaygınlaşan e-İmza uygulamasını Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sistemi’nde, e-Devlet uygulamalarında (turkiye.gov.tr), MERSİS Projesi kapsamındaki ticari sicil işlemlerinde, e-Fatura işlemlerinde, UYAP, EKAP, Sanayi Bakanlığı işlemlerinde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’nda (TİTUBB), dış ticaret ve gümrük işlemlerinde, sözleşmelerde, ihale katılımlarında, banka talimatlarının e-İmzalı gönderiminde, ihale tekliflerinde, bayi ağı iletişiminde sipariş sürecinde, kurumlar arası iletişimde, iş akış sistemlerine entegrasyonda, toplu imzalama ihtiyaçlarında ve ıslak imza gerektiren tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: eimza,e-imza,eimza nedir,eimza avantajları,eimza nasıl alınır,eimza kaç para

Yorumlar

  1. bhchkqtyyr:

    E-İmza Nedir? Nasıl AlInır? Avantajları Nelerdir? - Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi - Dedeoğlu Grup Şirketleri bhchkqtyyr http://www.g86sdirhcz7655w1ch7307h93e198acgs.org/ abhchkqtyyr [url=http://www.g86sdirhcz7655w1ch7307h93e198acgs.org/]ubhchkqtyyr[/url]

Yorum Bırak

Yorumunuz Başarı İle Alınmıştır. En Kısa Sürede Yanıtlanacaktır. Anasayfa Git